כותרת
> C;
1/1
lifestyle

נספרסו או לוואצה - איזו מכונת קפסולות עדיפה?

נהריה lifestyleפורסם: 16.05.23 , 10:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ללא ספק, מכונות קפה שפועלות באמצעות קפסולות חוללו מהפכה בתעשיית הקפה הביתית. בזכותן, כיום זה מהיר, קל ונוח עבור כל אחד ואחת להכין אספרסו באיכות גבוהה. אם אתם מחפשים מכונה איכותית חדשה, שתי האפשרויות הפופולריות ביותר הן מכונת קפה לוואצה ומכונת נספרסו. איזו אופציה עדיפה? מדריך קצר זה יספק לכם את כל מה שאתם צריכים כדי לקבל החלטה מושכלת ונבונה.

סקירה מהירה של המותגים

הסיפור של נספרסו החל בשנת 1976, עם נסיעתו של המהנדס השוויצרי אריק פאבר לרומא. פאבר הושפע עמוקות מהאספרסו שהוגש לו בבתי הקפה בעיר, וקיבל השראה ליצירת מערכת נוחה וקלה לשימוש שתאפשר למשתמשים ביתיים, ללא קשר למיומנות או ניסיון בקפה, ליצור אספרסו טעים ואיכותי מבלי לצאת מהבית. נסטלה השיקה את מכונת הקפסולות הראשונה בשנת 1986, עבור חברת הבת שלה נספרסו, שמאותה נקודה הפכה לאחת החברות הפופולריות ביותר בתחום הקפה הביתי. אבל נספרסו היא לא החברה היחידה שפיתחה מכונות קפסולות. לאחר שפאבר עזב את נסטלה, הוא פיתח מערכת קפסולות חדשה בשם Monodor ב-1991, המשמשת היום במכונות הקפסולות של Lavazza.

השוואה בין סוגי המכונות

בואו נביט על הגורמים הדומים והשונים בין מכונות לוואצה ונספרסו:

קווי דמיון - מכונות נספרסו ולוואצה מייצרות קפה במנות חד פעמיות, ושתיהן משתמשות בקפסולות הקפה הקנייניות של החברות כדי למדוד כמויות מדויקות ולשמור על טריות.

שני סוגי המכונות פשוטים וקלים לשימוש במידה דומה, כאשר מכונות רבות של שני המותגים כוללות רק כמה לחצנים והגדרות מינימליות. יש למכונות של נספרסו ולוואצה פונקציונליות דומה, וזה לוקח בערך אותו זמן לחלוט את הקפה בכל אחת מהמכונות.

הבדלים - יש הבדל עצום במרקם ובמראה הכללי של זריקת האספרסו שכל מכונה מקיפה. הקפסולות של Lavazza מייצרות אספרסו טעים עם קרמה סמיכה שדומה יותר לאספרסו "אותנטי". לעומת זאת, ממכונות Vertuo של Nespresso יוצא קפה דמוי אספרסו, דק יותר, עם קצף דמוי קרמה.

מכונות ה-Original Line של Nespresso הן היוצאות מן הכלל. הן משתמשות במשאבת לחץ של 19 בר כדי לייצר זריקה אמיתית ואותנטית של אספרסו.

הבדל גדול נוסף בין שתי חברות הקפה הוא הטעם של הקפסולות. לקפסולות של Lavazza Blue יש טעם הרבה יותר נועז, בעוד לאלו של Nespresso יש טעם עדין ומעט יותר חומצי.

בשורה התחתונה

אם אתם מוכנים לשלם יותר מראש ולאורך חיי המכונה שלך, Nespresso מציעה חווית בישול מובחרת, קפסולות שניתן למחזר בקלות ומגוון רחב של טעמים. אם אתם מעדיפים מכונה משתלמת יותר שבכל זאת מפיקה כוס קפה נפלאה, אנו ממליצים לבחור מכונת קפה לוואצה.

בסופו של דבר, ההבדל בטעם הקפה שמכונות אלו מייצרות מתבסס על הקפסולות עצמן, וטעם הוא דבר סובייקטיבי. לכן, מומלץ להתנסות לפני שמקבלים החלטה סופית.

קרדיט FREEPIK