כותרת
> C;
1/1
lifestyle

נעמת עם מעון חדש 'פעמונית' בשכונת אוסשקין ,

נהריה lifestyleפורסם: 01.09.20 , 15:53ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY

ביום ראשון יומיים לפני פתיחת הלימודים נפתח מעון יום מתקדם וחדשני באדיבות נעמת בשכונת אוסשקין בה נוספו כ-450 משפחות צעירות . הפעוטון הוא אחד הפעוטונים המתקדמים, היפים והמרווחים בארץ . על המשחקייה, חדרי חתלה, מטבח על כליו המשוכללים, צוות מקצועי בניהולה של הדר אלון .

בטקס חגיגי במיוחד הסירו את הלוט ,התקינו מזוזות עם ישעיהו מייטליס רבה הראשי של נהריה , חתכו את הסרט וכולם ניכנסו ברגל ימין לגן המרווח והחדשני.

כל זה לא יכלו להתקיים ללא שיתופי הפעולה בין כל הגורמים היוזמים עופרה אלקיים כהן יו"ר נעמת מרחב גליל מערבי ואשר שמואלי יו"ר ההסתדרות מרחב גליל מערבי. רונן מרלי, ראש עיריית נהריה, חגית פאר, יו"ר נעמת ארצית ,אלי אלבז, מנכ"ל עיריית נהריה . שירלי שביט שמביאה את התרומות מנעמת ארה"ב וקנדה על גיוס התרומה עבור ההצטיידות . שכולם אף כיבדו את אירוע הפתיחה בנוכחותם ובאו מרחוק כמו יו"ר חגית פאר שבאה מלהבים שבדרום. מנהלת רשת הגיל הרך נורית טננבויים,אשר נבצר ממנה להגיע אך היא הייתה נוכחת ברוח. עוד נוכחו כבוד הרב ישעיהו מייטליס, אירית בוסידן מנהלת מחלקת רווחה, צוות נעמת,אילן וקנין , מנהל מחלקת חינוך ואחרים. עופרה אלקיים כהן ספרה בעיניים בורקות למה נבחר השם פעמונית " פרח הפעמונית הוא סמל לגינת הפרחים הססגונית, גינת הילדים. צוות הגננות המסור, יטפח את גינת הפרחים, ישקה ויזין אותה מידי יום, ישמח, יעשיר ויאהב כל פעמונית בנפרד ואת כולם גם יחד. היו סמוכים ובטוחים כי מעון פעמונית, יהיה מודל נוסף, על שאר המעונות במרחב ועל 200 מעונות נעמ"ת הפועלים ברחבי הארץ, למעון עם איכות ומקצועיות, לבית חם ושוקק מכיל ומחבק. דווקא בעת הזו ובימים לא פשוטים אלו אנו מדגישים את החשיבות שיש בהפעלת המעונות ע"י נעמ"ת, גוף מוסדר הדואג למיון, הכשרת הצוותים לחינוך, אינטראקציה רגשית, אהבה ואמפטיה, ולפיקוח צמוד. זאת מתוך ההבנה, שצוותי המעונות שלנו, מצווים לשליחות, אהבה, מסירות וטיפול ללא דופי, משל היו הורי הילדים עצמם. הודתה לכל הגורמים רונן מרלי ראש העיר ואלי אלבז מנכ"ל וצוות העיריה תודה על השלמת עבודות הבינו, על הקמת התשתיות והדאגה להשלמת כל החסר ובזמן קצר על מנת לאפשר את פתיחת המעון במועד. לחגית פאר, יו"ר נעמ"ת – על ההירתמות והתמיכה בפרוייקט, על ראייה חדשנית ויצירתית בליווי הפרוייקט ועל היד החופשית שנתת לי כדי לקדם את הפרוייקט. לנורית טננבאום - מנהלת רשת הגיל הרך, על הליווי הצמוד, היעילות והרצון לקידום הפרויקט במקצועיות ובמסירות רבה.לשירלי שביט ולנעמת ארה"ב וקנדה על גיוס התרומה עבור ההצטיידות, לעו"ד לאה הדסי, לצוות הבינוי אמיר ואלעד, לשרה זיידה רכזת המעונות ולאביבה באומל שבילו יחד איתי את חופשת הקיץ במעון. הודתה במיוחד לאשר שמואלי על הליווי , היעוץ, הסיוע והדאגה לאורך כל הדרך. למדתי ממך שבאמונה ועקביות בדרך בסוף משיגים את התוצאה. תודה על התמיכה הכספית בהקמת הגינה המדהימה ובכל הנדרש להצלחת המעון שכל כך חשוב גם לך. בזה אחר זה עלו המכובדים לשאת דברים כאשר רונן מרלי ראש העיר ספר שהוא התחייב להשקיע בחינוך ואין יותר חשוב מלהשקיע במעון כזה והוא מתרגש לפתוח את המעון בפתח שנת הלימודים כאשר לפני שבועיים זכתה נהריה בפרס החינוך והבטיח שימשיך לעשות ככל יכולתו. חגית פאר יו"ר נעמת ספרה שהיא גאה להיות חלק מהארגון נעמת שפועל ימים ולילות למען הנשים העובדות בישראל ובהתרגשות רבה. אמרה ולא לציטוט שזו המעון אחד היפים . פאר: ״אין שמחה גדולה יותר מהשמחה של היום הראשון במעון. אני מקווה שממשלת ישראל תקבל השנה החלטה אמיצה להפנות את המשאבים הנחוצים כדי להציל את מערך החינוך לגיל הרך מקריסה ולדאוג שכל הילדים מגילאי לידה ועד גיל 3 ייהנו ממסגרות איכותיות ומפוקחות. כי הגיל הרך הוא הגיל המשמעותי ביותר!״. אשר שמואלי הודה לעופרה על העשייה והמסירות שלה וחתם בברכת שנה מוצלחת כאשר כל אורח קבל דבש תוצרת מקומית מהאקוליפטוס בגליל המערבי.