כותרת
> C;
1/1
lifestyle

סוגי כלבים המתאימים למשפחות עם ילדים

נהריה lifestyleפורסם: 24.04.20 , 12:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בצל משבר הקורונה עוד ועוד ישראלים בוחרים לאמץ כלב כחיית מחמד לכל המשפחה. הכלב מכניס הרבה אור ואנרגיה טובה לבית, הוא הופך לחבר הכי טוב של בני המשפחה, הילדים לומדים לקחת אחריות וכולם נהנים מאהבה שהכלב מרעיף עליהם ומיתרונות רבים נוספים. אם גם אתם מעוניינים לאמץ כלב בתקופה הנוכחית, כדאי לכם להכיר את סוגי הכלבים המתאימים למשפחה עם ילדים.

איזה סוג כלב הכי מתאים למשפחתכם?
רגע לפני שאתם מגיעים לכלביות כדי לבחור כלב למשפחה כדאי לכם לקרוא על סוגי כלבים הנחשבים כמתאימים ביותר לילדים. עליכם לזכור כי הכלב ילווה אתכם לפחות 12 עד 15 שנים, לכן מומלץ לאמץ כלב נוח וידידותי המתאים לאורח החיים שלכם ושל שאר בני המשפחה. חשוב לבחור כלב חברותי עם אופי יציב שאינו מהווה סכנה לילדים קטנים העלולים למשוך באוזניו ובזנבו, לרכב עליו ולהטריד אותו מתוך סקרנות.

למעשה, הכלב שמתאים למשפחות עם ילדים לא תמיד יהיה בהכרח גזעי, אלא דווקא מעורב, אך כדאי לקבל הסבר על אופיו על ידי צוות הכלבייה או לאמץ גור מעורב ממשפחה שאתם מכירים כדי לקבל הסבר על הורי הכלבלב ומאפייניהם.

לפניכם רשימה של 5 סוגי כלבים הנחשבים לנוחים ולמתאימים ביותר למשפחה עם ילדים.

ביגל
ביגל הוא אחד הכלבים החמודים והידידותיים ביותר לבריות, וכמובן לילדים. אגב, אם אתם אוהבים את סנופי כדאי שתדעו שהוא מסוג ביגל. לביגל יש פרווה קצרה, הוא קטן יחסית ומתאים גם לדירות קטנות, יש לו תכונות אופי מדהימות כיוון שהוא שובב לא קטן, הילדים שלכם יאהבו לרוץ ולהשתולל איתו והוא זקוק להרבה זמן פעילות וריצה , אך הוא גם יידע להגן עליכם ועל הבית וקל לאלף אותו.

לברדור רטריבר
לברדור רטריבר נחשב לאחד מסוגי הכלבים הנוחים והמתאימים ביותר למשפחות, זהו כלב ציד עם תוחלת חיים ממוצעת של כ-12 שנה, מבנה גופו גדול ושרירי, קל מאוד לאלף אותו, הוא מתאים גם לדירות אך חייבים לקחת אותו לטיולים ארוכים כדי לאפשר לו לפרוק אנרגיה. לברדור רטריבר הוא אחד הכלבים הפופולריים ביותר, הוא סובלני כלפי ילדים ואינו נוטה לתקוף כלבים אחרים.

גולדן רטריבר
גולדן רטריבר נחשב לאחד הכלבים הפופולריים בקרב משפחות, אך לא רק. הכלב חי בממוצע 15-12 שנים, מבנה גופו יחסית גדול ואתלטי, אופיו נוח וקל לאלף אותו. גולדן רטריבר הוא ללא ספק כלב ידידותי לילדים, הוא יגלה סבלנות כלפיהם גם אם הם יציקו לו.

יורקשייר טרייר
היורקשייר טרייר הוא כלב ננסי והיפואלרגני, הוא מתאים לילדים ולרוב ידידותי כלפיהם. יש לו פרווה מדהימה בעלת מגע משי, הוא יודע לשמור היטב על הבית למרות גודלו, הוא קל לאילוף וילדים מתייחסים אליו כמו בובה בגלל מראהו הייחודי. יחד עם זאת, כדאי להרגיל את הילדים שלא להרימו כל העת וכיצד נכון להתייחס אליו שכן לכלבים אלו "פתיל קצר" יחסית מבחינת סבלנות ועודף הצקה מצד הילדים עלול להיגמר בנשיכה לא נעימה.

דלמטי
כלב דלמטי הוא כלב שמירה מצוין, כולם אוהבים את מראהו והוא קל לאילוף וידידותי לילדים,בעיקר אם גדל לידם מתחילת חייו כגור. דלמטי הוא כלב אנרגטי לכן יש להוציאו לטיולים ארוכים ולאפשר לו לרוץ ולפרוק אנרגיה. הוא מתאים בעיקר לבתים עם חצר, אך חשוב לתת לו להיות חופשי בה ולא קשור, וכן אפשר לגדל אותו גם בדירה במרכז העיר אם תוכלו להתחייב להוציא אותו מספיק פעמים ביום ולתת לו הרבה יחס שיחפה על חוסר האפשרות להוציא אנרגיה כפי שהוא אוהב.