כותרת
> C;
1/1
lifestyle

פרויקט א.א.א אדם לאדם אדם

נהריה lifestyleפורסם: 13.08.20 , 10:32ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

התפתחות והעצמה אישית

תחום הטיפול הוא לא תחום חדש לנתנאל כהן, נשוי ואבא לשלושה מנהרייה. הוא מטפל ברפואה סינית ובשיטת טיפול רגשי תרילותרפיה ומתמחה בטיפול בחולים אונקולוגיים ובאנשים הסובלים מהתקפי דיכאון וחרדה. לצערו, רבים החלו לסבול ממצב כזה או אחר של חרדה ודיכאון בחודשים הראשונים של שנת 2020 עם התפרצות מגפת הקורונה, הסגר וההנחיות החדשות.

"מתחילת הקורונה פחות עבדתי" מספר נתנאל "אז ניצלתי את הזמן לפגישות על חוף הים או בזום עם לקוחות שהיו צריכים תמיכה- פחות טיפול פורמלי אלא יותר שיחה, תמיכה והקשבה. הרגשתי שאני רוצה ויכול לתרום לכל מי שצריך עזרה בתקופה זו" וכך הוא חבר לפרויקט א.א.א - אדם לאדם אדם. הפרויקט אשר הוקם על ידי אוהד מזרחי מאמן איששי ויזם מנוסה ודפנה מלר מנהלת בתחום החברתי מעניק תמיכה וסיוע נפשי ורגשי ללא עלות.

הפרויקט הינו פרויקט התנדבותי אשר מטרתו להעניק תמיכה וסיוע רגשי לכל אדם ללא רלוונטיות למיקום הגיאוגרפי, וכן להפיץ כלים וידע להתפתחות והעצמה אישית.

הפרויקט פועל בשני ערוצים עיקריים:

הראשון- מפגשים טיפוליים אישיים אשר ניתנים על ידי אנשי מקצוע מנוסים לאלו המבקשים תמיכה או התפתחות אישית (הטיפולים ניתנים טלפונית או בזום)

השני- הרצאות פתוחות בזום של אנשי מקצוע המעבירים מהידע והניסיון שלהם.

תחילה הצטרף נתנאל לפרויקט כמטפל מן המניין, ותוך ימים בודדים הבין שמדובר פה במערך מקצועי של ממש "להבדיל מהרבה יוזמות ופרויקטים בהם אנשים רבים פונים בכדי לנצל טיפול חינם, החיבורים שנעשים תחת מיזם א.א.א הם מדויקים ביותר וכל הפניות שנתקלתי בהן היו באמת של אנשים שלא יכלו להרשות לעצמם לקבל טיפול באף דרך אחרת"

ואכן, תוך ימים בודדים מהקמת הפרויקט בוצעו חיבורים בין עשרות אנשי מקצוע מתנדבים לבין מבקשי תמיכה ולאחר שלושה חודשי פעילות הפרויקט חבר אל "אפשר ביחד" התנועה החברתית של דפני ליף.

אנשי המקצוע המציעים שירותים בפרויקט, ממש כמו נתנאל,עוברים בדיקה קפדנית לוודא שהם אכן מוסמכים מטעם מוסד לימודי מוכר ובעלי מספיק ניסיון וותק בתחום. כמו כן, מחויבים המתנדבים לספק מינימום ארבעה מפגשים לכל פונה מתוך תשוקה אמיתית לסייע לאחר.

בארבעה חודשים שהפרויקט קיים, הגיעו כ-100 פניות לתמיכה וכיום פעילים בו עשרה אנשי צוות, וכ-50 אנשי מקצוע. הפרויקט קם בתקופת סגר הקורונה אך ימשיך לפעול ולסייע גם כאשר המגפה תהיה מאחורינו.

עוד חשוב לציין שהפרויקט מציע שירות משלים בלבד למערכת בריאות הנפש ואינו מיועד להוות תחליף לטיפול פסיכיאטרי.

האתר https://adamleadamadam.wixsite.com/website

דף פייסבוק https://www.facebook.com/Adamleadamadam/

נתנאל כהן צילום לילי צישנבסקי