כותרת
> C;
1/1
lifestyle

שישי גלילי וסתווי - המלצה לתערוכה ומסלול פריחה

נהריה lifestyleפורסם: 10.11.19 , 10:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הגליל בסתיו הוא משהו מיוחד

אישית, אני רק מחכה לרוח קרירה שנושבת בתוספת עלים נושרים בכדי להתגנדר ולהתקשט בלוק חורפי: כובע, צעיף, עליונית, מגף ,תיק תואם ואני מוכנה לחגיגה!.

ימי שישי שלי , נועדו בדיוק למטרה זו . החלטה מהירה ונחרצת בחמישי, כולל מונולוג פנימי: עזבי בישולים, סידורים וניקיונות ועברי ליום כיף נטו בסדר הבא: יד 2 , קפה עם חברה , שנ"צ ושלל מפגשים. ( וגם אם אשיג 50% מזה, הצלחתי!)

חנות 'מתוק בלב' עברון

את היום פתחתי בקיבוץ עברון

המתנה לקפה עם חברה הולידה שיטוט רגלי באזור בית הקפה המקומי. הגעתי לחנות מקסימה וצדדית. לא נוצצת אך מלאה קסם ונשמה בשם 'מקום בלב'. שמעתי על המקום מחברה, על העוגות הביתיות שהם אופים באהבה ,אז הגעתי ובאתי לטעום. שעה 09:30 וכבר הכול נגמר יום לפני ,אמרה לי גלי שלמה אשר מנהלת את המקום.

משהו עצר אותי מלרוץ החוצה היישר להמשך יום הסידורים שלי.. בחלל גדול ישבה אחת הנשים ,היא מיינה שקיות רבות וסיפרה כי יש המון דברים חדשים בדיוק לעונה.

בחנות זו מתנדבים אנשים עם צרכים מיוחדים, כל ההכנסות הולכות לטובתם וכל רכישה שי לה ערך גדול ושמחה בלב. התחלתי לפשפש בבגדים התלויים וגם בשקיות, בתיקים ובערמות ומצאתי 3 פריטים נהדרים.

תיאומים תוכלו לעשות מול גלי שלמה 052-2361015

נמצא ליד בית קפה CORON ו 'נימא' הנפלאה .

מקיבוץ עברון תוכלו לבחור לאן להתקדם...יש כמה אופציות:

שישי זה התקיים יריד מקסים ,יריד MOO של תוצרת מקומית בפאב הפרה שבי ציון, אז כדאי ךהמשיך ולעקוב .. 'אלטו ' גבינות עיזים בקיבוץ שמרת, פיקניק עצמאי על חוף הים בלגונות אכזיב (ואל תשכחו לאסוף את הלכלוך אתכם) , שוק עכו העתיקה או מסלול רגלי בשביל הפסגה הר מירון. בגליל המערבי יש כל כך הרבה אופציות... אני הלכתי על האופציה של המשך יום תענוגות.. ישבתי לקפה ב'מועדון ארוחת הבוקר' עם גבינית טעימה, המשכתי רגלית לבית של אפרת בשבי ציון ושם מצאתי כובע הורס ממש.(מבטיחה לכתוב בפירוט על המקום של אפרת בבלוג הבא). בחרתי כובע שיתאים לי בדיוק לימי סיור שבא לי קצת שיק..

את הבוקר הכייפי סיימתי בהכנה של מרק עוף עם שפע ירקות בסיר עצום וסיומת רגל על רגל בגינה.

שביל הפסגה הר מירון

מזג האוויר קסום ולא חם , עונת הטיולים נפתחת רשמית וזה הזמן לצאת ולטייל.

הפעם אמליץ על מסלול אותו הספקתי לעשות פעמיים השבוע במסגרת העבודה שלי , שביל הפסגה בשמורת הר מירון . זהו השביל הגבוה ביותר בגליל , אשר התקשט לו עם בוא הגשם , כבר באמצע אוקטובר בחלמונית הגדולה , הסתוונית הבכירה שהייתה הראשונה מבניהם, ואויר פסגות מובחר. מסלול מעגלי של ק"מ וחצי המקיף את פסגת הר מירון 1208 מטרים מעל פני הים , מתאים לכל המשפחה, עובר בחורש ים תיכוני יש בו תצפיות יפות ונקודות נחמדות בהו ניתן לשבת. ההליכה בשביל המסומן כחלק משביל ישראל.

את מרבד פרחי החלמונית הגדולה ,הצבועים בצבע צהוב עז , תפגשו כ 10 מ' לערך לאחר התצפית המזרחית הראשונה הנמצאת כ 300 מטר לאחר העלייה, בהמשך תוכלו לראות גם גת קדומה . ממשיכים בשביל ה'אדום' המסומן , חוצים דרך עפר וממשיכים בשביל עד למצפור המערבי ומשם חזרה לחניון שביל הפסגה.

אל תשכחו להצטייד בביגוד חם, ערכת קפה או תה ומצב רוח טוב

איך מגיעים?

חניון שביל הפסגה .הכביש חולף על פני בי"ס שדה הר מירון, לאחר כחמישה קילומטר פנו ימינה (כאשר תגיעו לשלט האוסר על המשך הנסיעה בגלל קיומו של מתקן צבאי במקום ). לאחר כ- 500 מטרים תגיעו לחניון שביל הפסגה.

משך הסיור - כשעה עד שעה וחצי.

תערוכה 'סינרגיה'- להקת המחול הקיבוצית

גלריית מוניו בכפר מסריק

יום שבת הוקדש לפינת התרבות

הגעתי לקיבוץ כפר מסריק לפתיחת התערוכה ,תערוכת צילום של להקת המחול הקיבוצית .מפגש שיח גלריה עם רמי באר המנהל האומנותי של להקת המחול והצלם אייל הירש. דברי ברכה של מכובדים ומכרים , שוחרי מחול ,תרבות ואמנות.

בראיון שערכה אפרת פלד ,מנהלת תיירות כפר מסריק, עם רמי באר, המנהל האמנותי של הלקה, הוא מספר על התערוכה: עין המצלמה לוכדת רסיסים של רגעים חולפת

את גופו של הרקדן היחיד, אל מול היחד, הלהקה, ואת הקומפוזיציות המרתקות שנוצרות ברגעי החיבור.

תערוכת צילום מרתקת שבוחנת את משמעות הריקוד עבור הרקדנים, את גבולות התנועה ואת החיבור שלהם לכדי תנועה אחת בחלל, תנועה של להקה.

אייל הירש צלם התערוכה, רמי באר מנהל אמנותי של הלהקה, סיוון כהן מנהלת כפר המחול. איילת גז מנהלת שיווק כפר המחול, אפרת שדה מנהלת תיירות כפר מסריק וטל לביא

ניתן לתאם ביקור בתערוכה בימים א-שבת

עלות 20 ש"ח לאדם ללא הדרכה , 30 ש"ח לאדם כולל הדרכה

שיח גלריה נוסף יתקיים ב 21/12

התערוכה מתקיימת עד לחודש מאי

תיאום ביקור: אפרת פלד שדה 052-5557271

גילוי נאות הכותבת הינה עובדת רשות הטבע והגנים
חברת אכ"בי - איגוד כתבי הבלוגרים וחברת איגוד המפיקים.
טל לביא- חוויות יוצאות מגדר הגליל
054-7792184

חולצה מחנות 'מתוק בלב' עברון

תיק משגע מחנות 'מתוק בלב' עברון

הכובע ואני

חלמונית גדולה

שרון שחר צילום

רקדני להקת המחול הבוגרת – תמונה

צילום: שרון שחר

צילום: בני ברק

אייל הירש צלם התערוכה, רמי באר מנהל אמנותי של הלהקה, סיוון כהן מנהלת כפר המחול.

איילת גז מנהלת תיירות כפר המחול, אפרת שדה מנהלת תיירות כפר מסריק וטל לביא.