כותרת
> C;
1/1
lifestyle

5 שיטות לשיפור המוטיבציה שלנו

נהריה lifestyleפורסם: 13.07.20 , 14:08ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

התעוררתם הבוקר חסרי חשק וחיוניות? אתם מרגישים שאתם שוב דוחים עוד ועוד משימות? לא מצליחים לסיים את כל מה שהתחייבתם שתעשו, אז אתם מכריזים על "שביתה איטלקית" ועוברים לפנאי? הכירו את 5 השיטות לשיפור המוטיבציה, שיהפכו את היום שלכם למלא בטעם, בכוחות ובאנרגיה. 5 השיטות שמיד נחשוף בפניכם, מרכיבות טכניקה שלמה לשיפור וחידוד המוטיבציה ויעזרו לכל מי שמרגיש שהניצוץ והתשוקה שלו אבדו, שהוא לא חדור מטרה מספיק או שרוצה לקבל בוסט ענק של הנעה עצמית לפעולה. כך תעשו זאת:

התחילו עכשיו

מוטיבציה לא נמדדת בזמנים ולכן אין שום טעם להתחיל לגייס אותה כדי לפעול רק מחר או בעוד שבוע. היא חיה את הכאן ועכשיו ולכן משפטים יפים ומתוקים שמתייחסים למוטיבציה בעבר או בעתיד, פשוט לא רלוונטיים. רוצים מוטיבציה? היא מתגייסת עכשיו וזה בדיוק הזמן להשתמש בה.

הציבו מטרות להיום

יש לכם כמה דקות? קחו דף ועט וכתבו כל מטלה/ משימה/ סידור שדורשים את התייחסותכם היום. זה לא רק יעשה לכם סדר, אלא יתן לכם את הדחף להיפטר מהדף ולסיים מתוכו את כל המטלות המעיקות שממתינות לכם. טיפ קטן מאיתנו: ככל שזו משימה שאתם יותר שונאים, כך עדיף להיפטר ממנה יותר מוקדם. אם אפשר, אפילו ב-8 בבוקר.

תציבו לעצמכם מטרות פשוטות

המון אנשים נוטים להסתבך עם מטלות שיש להן עשרות תתי פעולות קטנות, מה שגורם כמובן לחוסר מוטיבציה, בשל המורכבות או האורך של המטלה. אם אתם באמת מעוניינים לשפר את המוטיבציה, פרקו את המטלה לפעולות קטנות. צריכים להגיש מטלה בלימודים? המטרה להיום היא רק להכין תיקייה עם חומרים רלוונטיים. חולמים לרדת במשקל? התמקדו לאורך שבוע רק ב-4 תרגילי חיזוק. היומן מלא פגישות? סננו אותן ל2-3 בלבד. הטריק פשוט: עשו פחות, אבל עשו טוב והמוטיבציה תשתפר פלאים!

ספרו לאחרים

זה בסדר לקום בלי מצב רוח, או להשתופף בגלל אמירה או בעיה שנתקלנו בה לאורך היום. ולכן בשיחות שלכם עם אחרים, כדאי לשתף בפעולות הטובות שביצעתם, בסידורים, בעמידה במטלות, בדברים שהגשתם. זה יעצים אתכם ובעיקר יחזק את התחושה שאתם עושים ומתקדמים, מה שכמובן יזמן אליכם מוטיבציה גבוהה יותר להמשיך ולעשות. אם תקבלו על כך מחמאות מהסביבה, תהיו בטוחים שהמוטיבציה גם תמשיך לזנק.

תדבקו בתהליך לשיפור המוטיבציה במשך 30 ימים

ארבעת הטריקים שהזכרנו לשיפור המוטיבציה, לא יניבו שום פרי אם לא תתמידו ותהיו עקביים מידי יום. הרגל נוצר מבחינה מדעית לאחר 28 ימים שבהם צריך לבצע את אותה הפעולה כדי "לקבע" אותה במחשבה. ולכן, אם אתם מעוניינים לקבל שיטות לשיפור המוטיבציה ולשמור עליה באופן קבוע וחיובי, עמדו בטכניקה במשך חודש אחד בסך הכל. תודו לנו אחר כך.